Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do
Nowość
Promocja
Blog kategorie

INFORMACJE O MARKIZACH

WAŻNE PYTANIE: KTÓRY TYP MARKIZY PASUJE DO TWOJEGO POJAZDU?

Markizy mogą być mocowane do dachu lub ściany pojazdu. Wybór odpowiedniej metody zależy od następujących trzech czynników:

 1. Wielkość miejsca nad drzwiami pojazdu i oknami.
 2. Kształt boku pojazdu w miejscu, gdzie zbiega się on z dachem.
 3. Wsporniki montażowe dostępne dla Twojego pojazdu.

Zakrzywione krawędzie są odpowiednie do montażu dachowego. Kwadratowa krawędź z wystarczającą ilością miejsca nad drzwiami umożliwia montaż ścienny. W obu przypadkach są wymagane odpowiednie wsporniki montażowe. Rozmiar możliwej do zamontowania markizy zależy od długości pojazdu.

 

Dometic, pojazd rekreacyjny, samochód kempingowy, jazda na rowerze, markiza chłodziarka, Dzień 6 0695, jasny, mtb, góra, rower, rower górski, rower, samochód kempingowy, pojazd rekreacyjny, klif, wybrzeże, morze, jezioro, nad jeziorem

MARKIZA AUTOMATYCZNA CZY RĘCZNA?

Ostateczny wybór sprowadza się do indywidualnych preferencji i wielkości dostępnego w pojeździe miejsca do montażu. Poniżej przedstawiamy szczegóły:

Markizy automatyczne

Zaleta: Szybka i łatwa obsługa! Po naciśnięciu przycisku markiza rozłoży się lub złoży w ciągu 35 sekund.

Wada: Tracisz prawdziwą wolność podróżowania, ponieważ potrzebne jest zasilanie. Mimo że automatyczne markizy mają funkcję ręcznej obsługi, jej użycie może być niewygodne, ponieważ często markizy trzeba rozłożyć na części niezbędne do obsługi ręcznej.

Markizy ręczne

Zaleta: Możesz pojechać nawet w najdalsze regiony! Brak zależności od zasilania to brak ograniczeń.

Wada: Rozłożenie ręcznej markizy zajmuje około 10–12 minut. Dla niektórych może to być problem, zwłaszcza gdy markiza będzie rozkładana i składana kilka razy w krótkim odstępie czasu.

Dometic, pojazd rekreacyjny, samochód kempingowy, jazda na rowerze, markiza, Dzień 6, dzień, samochód kempingowy, pojazd rekreacyjny, rower, mtb, góra, rower, sportowy, natura, sportowy, wolny, klify, wybrzeże, morze, woda, jezioro, nad jeziorem

MARKIZA Z NÓŻKAMI CZY PREMIUM-BEZ PODPOROWA?

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie podpieranej lub premium-bezpodporowej markizy należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Z nóżkami

 • Dostępna z funkcją automatycznego i ręcznego rozkładania.
 • Nóżki markizy osadzone w gruncie sprawiają, że jest ona odporniejsza na wiatr.
 • Zestawy pogodowe zawierające elastyczne taśmy można wykorzystać do zapięcia na głównej szynie, co dodatkowo zabezpieczy markizę.
 • Wiele niezależnych wsporników podpierających markizę oznacza, że wymagają uszczelnienia lub osłony przed deszczem, aby w pełni chronić ją przed wodą spływającą po boku pojazdu.
 • Rozkładanie i składanie jest wyzwaniem dla jednej osoby — jest to zadanie dla co najmniej dwóch osób!

Premium-bezpodporowa

 • Dostępna tylko z funkcją automatycznego rozkładania.
 • Wymaga montażu w konstrukcji pojazdu, który musi być w stanie utrzymać ciężar markizy.
 • Ponieważ szyna prowadząca „wisi” w powietrzu, jest bardziej podatna na ruchy powietrza.
 • Jest zawsze wyposażona w czujnik wiatru i zestaw pogodowy z nogami podporowymi oraz taśmami mocującymi, służącymi do zabezpieczania otwartej markizy
 • Brak szczelin przy montażu oznacza, że woda nie ma się jak dostać.
 • Łatwo może ją rozłożyć i złożyć nawet jedna osoba
Dometic, pojazd rekreacyjny, kamper, samochód kempingowy, wakacje, aleja, drzewa, światło, słońce, droga, jazda, rodzina, natura

CZY POTRZEBUJESZ KONKRETNEGO OSPRZĘTU? UPEWNIJ SIĘ, ŻE TWOJA MARKIZA PASUJE

Zdecydowana większość osprzętu do markiz, takiego jak oświetlenie i przedsionek, działa równie dobrze we wszystkich typach markiz. Jednak produkty z poniższej listy wymagają szczególnych rodzajów markiz. Więc jeśli koniecznie potrzebujesz określonego osprzętu, upewnij się, że kupujesz odpowiednią markizę:

Przedsionek Camp Room — odpowiedni tylko do podpieranych markiz kasetowych

Przedsionek My Room — odpowiedni tylko do ściennych markiz premium-bezpodporowych

Dometic pojazd rekreacyjny, samochód kempingowy, wędrówka, markiza, namiot, schronienie, pojazd rekreacyjny, samochód kempingowy, namiot, markiza, trawa, jezioro, wycieczka, plecak, ojciec, syn, rodzina, natura, piknik

CZY MUSISZ ROZKŁADAĆ MARKIZĘ W POJEDYNKĘ?

Jeśli chcesz sam rozkładać markizę, lepszy będzie model premium-bezpodporowy. Markizy premium-bezpodporowe zawsze są obsługiwane automatycznie — wystarczy jedno naciśnięcie przycisku! Chociaż to możliwe, o wiele trudniej jest rozłożyć markizę z podporami samodzielnie.

Dometic pojazd rekreacyjny, samochód kempingowy, pływanie kajakiem Dzień 5 0840, zmierzch, świt, zachód słońca, wschód słońca, pojazd rekreacyjny, samochód kempingowy, lustro, lusterko wsteczne, koszula, ręcznik, wybrzeże, morze, jezioro, szwecja, znak, pływanie kajakiem, wiosło, natura

CZY CHCESZ PODRÓŻOWAĆ W ODDALONE MIEJSCA?

Wielu z nas korzysta z pojazdów rekreacyjnych, aby uciec od codzienności i podróżować do odległych miejsc, z dala od cywilizacji. Jeśli jesteś jedną z tych osób, idealnym wyborem dla Ciebie jest markiza ręczna, ponieważ do jej obsługi nie jest wymagane zasilanie. Oznacza to, że będzie to również markiza podpierana, ponieważ modele premium-bezpodporowe są dostępne tylko w wersji automatycznej. Ale jeśli ktoś chce się skryć na pustkowiu, z dala od sklepów i źródeł zasilania, nie będzie mu przeszkadzać ręczne rozkładanie markizy!

Dometic, pojazd rekreacyjny, wycieczka, klif, mgła, chmura, szary, ciemny, natura, styl życia, para, rodzina, spacer

WARUNKI ATMOSFERYCZNE: WIATR, TEMPERATURA, DESZCZ I BURZA

Gdy pada deszcz lub wieje wiatr, markizę każdego typu należy schować. Pamiętaj: „markizy służą do osłony przed słońcem, a nie do ochrony”.

Wiatr:

 • Markizy podpierane są odporniejsze na działanie wiatru i można je wyposażyć w zestaw pogodowy zawierający sprężyste taśmy mocujące.
 • Markizy premium-bezpodporowe są bardziej wrażliwe na wiatr. Zestaw pogodowy z podporami i taśmami mocującymi służy do zabezpieczenia markizy, gdy jest rozłożona.
 • Automatyczne markizy są wyposażane w czujnik wiatru, który automatycznie składa markizę, gdy wiatr powoduje zbyt duży ruch na szynie prowadzącej.

Temperatura:

 • Wszystkie markizy są testowane pod kątem niezawodnego działania w temperaturach od -20˚C do 40˚C. Więc jeśli nie jesteś w Dolinie Śmierci ani za kołem podbiegunowym, nie masz się czym martwić!

Deszcz:

 • Wiele niezależnych wsporników podpierających markizę oznacza, że wymagają uszczelnienia lub osłony przed deszczem, aby w pełni chronić ją przed wodą spływającą po boku pojazdu.
 • Brak szczelin przy montażu markiz premium-bezpodporowych oznacza, że woda nie ma się jak dostać!
 • Szybkie składanie automatycznej markizy jest szczególnie cenne, gdy deszcz pojawia się nagle.

Burza:

 • Jeśli na horyzoncie pojawią się burzowe chmury, zechcemy jak najszybciej spakować się i schronić wewnątrz pojazdu. Dzięki automatycznej markizie można schować się w pojeździe w czasie krótszym niż minuta!

Markizy montowane do pojazdu

Markiza REVO ZIP 200 Markiza REVO ZIP 200
Producent: Dometic
Cena: 2 190,00 zł (netto: 1 780,49 zł )
szt.
zobacz więcej
Markiza REVO ZIP 240 Markiza REVO ZIP 240
Producent: Dometic
Cena: 2 345,00 zł (netto: 1 906,50 zł )
szt.
zobacz więcej
Markiza REVO ZIP 270 Markiza REVO ZIP 270
Producent: Dometic
Cena: 2 345,00 zł (netto: 1 906,50 zł )
szt.
zobacz więcej
Markiza REVO ZIP 350 Markiza REVO ZIP 350
Producent: Dometic
Cena: 2 569,00 zł (netto: 2 088,62 zł )
Markiza REVO ZIP 400 Markiza REVO ZIP 400
Producent: Dometic
Cena: 2 909,00 zł (netto: 2 365,04 zł )
Markiza REVO ZIP 450 Markiza REVO ZIP 450
Producent: Dometic
Cena: 3 230,00 zł (netto: 2 626,02 zł )
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl