Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z lodówki turystycznej 0
Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z lodówki turystycznej

Aby korzystać najwydajniej z naszej lodówki musimy pamiętać o tym że układ chłodniczy lodówki, w zależności od wykorzystanej technologii chłodzenia, nie dostarcza zimna do wnętrza lodówki a zabiera z niej ciepło i oddaje na zewnątrz.

 

 

Schemat układu chłodzenia na przykładzie technologii kompresorowej

 

W układach kompresorowych przy pomocy zmian stanu skupienia czynnika chłodniczego oraz procesów zachodzących w układzie chłodniczym lodówki, ciepło zabierane jest z jej wnętrza za pomocą parownika i oddawane na zewnątrz przy pomocy skraplacza oraz wentylatora skraplacza. Dlatego przykładając rękę do kratki przy której zamontowany jest skraplacz lodówki wraz z wentylatorem czujemy ciepło, to świadczy że lodówka pracuje prawidłowo. 

 

 

Rada nr 1 

Pakując nasze lodówki do samochodu czy stawiając w pokoju hotelowym czy kempingu pamiętajmy aby kratki wentylacyjne było odsłonięte tak aby umożliwić swobodny przepływ powietrza. Zapewni to prawidłową i wydajną pracę lodówki.  

 

Rada nr 2

 

Rada dotyczy lodówek termoelektrycznych. jak wiemy z poprzedniego blogu, wydajność lodówek termoelektrycznych zależna jest od temperatury zewnętrznej, a dokładnie mówiąc temperatury otoczenia. Co możemy zrobić aby maksymalnie wykorzystać lodówkę termoelektryczną?

Na kilka godzin przed wyjazdem możemy uruchomić lodówkę (pustą) w domu wykorzystując możliwość zasilania 230v. Produkty które zamierzamy zabrać ze sobą w lodówce, chowamy do lodówki domowej najlepiej już dzień wcześniej, tak aby mogły się ochłodzić. Przed samym wyjazdem przekładamy produkty z lodówki domowej do lodówki turystycznej i zanosimy do samochodu podłączając do gniazda zasilania. Dla wzmocnienia efektu można wykorzystać wkłady chłodzące. 

 Rada nr 3

Uwaga na produkty które mogą się szybko rozmrozić i zalać elektryczne elementy lodówki. W niektórych lodówkach turystycznych ich konstrukcja może spowodować dostanie się płynów do elektrycznych elementów lodówki. 

 

Rada nr 4 

Zawsze sprawdzaj czy w prawidłowe gniazdo został podpięty przewód od odpowiedniego rodzaju zasilania.

Co prawda wtyczki są zabezpieczone przez nieprawidłowym ich zamontowaniem w gnieździe, ale przy użyciu dużej siły istnieje możliwość pomylenia, co kończy się spaloną elektroniką.

 Rada 5

Nigdy nie myj lodówki dużą ilością wody np. pod kranem. Woda może przedostać się do elektrycznych elementów lodówki i ją uszkodzić 

 

Rada 6 

Lodówkę zwłaszcza kompresorową  nie należy podczas działania obracać poza zalecany w instrukcji kąt. może to spowodować w lodówce kompresorowej przelanie się oleju  i zatkanie układu gazowego. 

Rada 7

 

Po sezonie zostaw lodówkę uchyloną, nie będzie tak "pięknie pachnąć " na następny sezon

 

Rada 8

Nie naprawiaj przewodów zasilających, często bywa tak że w takich przewodach dochodzi do zwarcia i uszkodzenia większej ilości podzespołów lodówki niż tylko przewodu zasilającego.

 

Rada 9  

 

Korzystając z lodówek przenośnych w pojazdach czy na jachtach pamiętajmy o prawidłowym zabezpieczeniu lodówki przed przemieszczaniem i w efekcie uszkodzenia jej. 

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl